Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.
Szanowni Państwo,

Zmieniamy się na lepsze. Trwa przebudowa sklepu internetowego jednosc.com.pl
Z tego powodu w dn. 28 lipca - 3 sierpnia nie będzie można składać zamówień ani logować się na konto klienta.
Można będzie natomiast przeglądać aktualną ofertę wydawniczą oraz składać zamówienia telefonicznie pod numerem 41 349 50 50.
Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy ponownie do nowego sklepu od dn. 4 sierpnia br.

Dział Sprzedaży Wydawnictwa JEDNOŚĆ
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Katalogi wydawnicze
Aktualności

O wydawnictwie

Historia Wydawnictwa JEDNOŚĆ sięga 1918 r., kiedy to została założona Drukarnia Diecezjalna "Jedność", jedna z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny. Początkowo wydawano głównie literaturę dotyczącą życia duchowego oraz publikacje dokumentujące historię regionu. Obecnie wydawnictwo posiada bogatą ofertę skierowaną do szerokiej rzeszy odbiorców, publikując książki z zakresu teologii, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii, tak polskich, jak i zagranicznych autorów. JEDNOŚĆ wydaje cenione w środowisku podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne (także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych) oraz bogatą literaturę katechetyczną i duszpasterską. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy - JEDNOŚĆ DLA DZIECI. Jesteśmy również znaczącym wydawcą książek z dziedziny pedagogiki zabawy, proponując profesjonalnie opracowane gry i zabawy edukacyjne dla każdej grupy wiekowej. W ofercie Wydawnictwa JEDNOŚĆ zna jdują się także wysmakowane edytorsko albumy oraz literatura piękna, m.in. szeroki wybór poezji religijnej i świeckiej, tomiki aforyzmów i myśli wybitnych osobowości. Dzięki podpisanej w 2003 r. umowie o współpracy Jedność stała się partnerem znanego niemieckiego Wydawnictwa HERDER. Jej owocem są wspólne przedsięwzięcia edytorskie, które zyskały uznanie czytelników.

Wydawnictwo JEDNOŚĆ w ciągu ostatnich lat wypracowało własny profil wydawniczy i kierując swą ofertę do wielu różnych grup czytelników, ugruntowało swoją obecność na rodzimym rynku księgarskim. Przy wydawnictwie istnieje Drukarnia im. Adama Półtawskiego - nowoczesna drukarnia dziełowa specjalizująca się w druku wysokonakładowym.

Oferujemy książki z zakresu:

 • Teologii: publikacje wybitnych polskich teologów (teologia dogmatyczna, teologia moralna) Katechizm Kościoła Katolickiego w pytaniach i odpowiedziach
 • Katechetyki: ogólnopolskie programy nauczania religii dla wszyskich etapów edukacyjnych uwzgledniające założenia reformy polskiego szkolnictwa (podręczniki do religii dla przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum i liceum (technikum), pomoce dla uczniów, przewodniki metodyczne dla katechetów) pomoce służące przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania pomoce katechetyczne (śpiewniki oraz kasety z pieśniami i piosenkami do programu katechetycznego, gry i zabawy biblijne, scenariusze przedstawień religijnych, praktyczny terminarz katechety, bogata literatura przedmiotowa)
 • Biblistyki: seria "Biblia dla każdego" (10 tomów zawierających pełny tekst Pisma świętego, unikatowe ilustracje, komentarze oraz informacje z zakresu archeologii, historii i sztuki) seria "Historie biblijne" (cykl książeczek, które w sposób przystępny zapoznają najmłodsze dzieci z Pismem św.) książki do medytacji biblijnej
 • Homiletyki i kaznodziejstwa (nowe, ciekawe propozycje homilii na cały rok kościelny dla dzieci młodzieży i dorosłych)
 • Bioetyki (seria "W poszukiwaniu prawdy" - propaguje chrześcijańską postawę wobec niepokojących moralnie zjawisk współczesnego świata)
 • Filozofii
 • Poezji (szeroki wybór antologii poezji religijnej i świeckiej, m.in. do wykorzystania na katechezie i w pracy wychowawczej)
 • Pedagogiki zabawy (nowe pomysły gier i zabaw - oferta dla wychowawców, nauczycieli i rodziców):
  gry i zabawy ruchowe dla przedszkolaków
  gry i zabawy na każdą okazję dla dzieci i młodzieży
  gry i zabawy interakcyjne dla dzieci młodzieży i dorosłych
  poradniki dla prowadzących grupy
 • Psychologii: seria "Psychologia dla Ciebie" - oferuje w przystepnej formie, często nowe, oryginalne treści z zakresu psychologii, psychoanalizy i psychoterapii seria "Psychologia wychowania" - porusza najważniejsze zagadnienia dotyczące wychowania i nauczania człowieka w różnych okresach jego życia poradniki psychologiczne.