Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.
Szanowni Państwo,

Zmieniamy się na lepsze. Trwa przebudowa sklepu internetowego jednosc.com.pl
Z tego powodu w dn. 28 lipca - 3 sierpnia nie będzie można składać zamówień ani logować się na konto klienta.
Można będzie natomiast przeglądać aktualną ofertę wydawniczą oraz składać zamówienia telefonicznie pod numerem 41 349 50 50.
Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy ponownie do nowego sklepu od dn. 4 sierpnia br.

Dział Sprzedaży Wydawnictwa JEDNOŚĆ
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka
Aktualności
Ziemia Święta. Litografie Davida Robertsa
Ziemia Święta. Litografie Davida Robertsa
Cena: 28.00zł 23.80zł
Autor/Autorzy: Tekst Enrico Lavagno
Stron: 64
Oprawa: twarda z obwolutą, liczne ilustracje
Format: 300x230 mm
ISBN: 978-83-7660-983-6
Rok wydania: 2014
Tłumaczenie: ks. dr Jan Nowak

David Roberts był jednym z wybijających się szkockich rysowników XIX stulecia i należał do grupy Williama Turnera, znanego angielskiego malarza i grafika. W 1838 r. rozpoczął swą fascynującą podróż na Wschód, zwiedzając półwysep Synaj i Ziemię Świętą, gdzie uwiecznił cenne obiekty stanowiące świadectwo historii biblijnej oraz dopiero co odkryte cuda starożytnej architektury.

Zbiór litografii – opublikowany po raz pierwszy w latach 1842–1849 – prowadzi czytelnika w emocjonującej wędrówce w czasie do tych miejsc o ogromnym znaczeniu duchowym i kulturalnym. Niniejszy album otwiera mapa ukazująca trasę, którą przebył Roberts w Egipcie, Palestynie i Syrii. Dokumentują ją barwne litografie (blisko 70 kart) przestawiające zabytki Jerozolimy, Petry czy Akry, jak również niezapomniane panoramy Suezu, Jafy, Tyru, Betanii, Morza Martwego, Jordanu… Każde z tych miejsc zostało ciekawie scharakteryzowane w drugiej części publikacji. Album będący szczególnym itinerarium szkockiego podróżnika to prawdziwa uczta dla oczu i ducha.

Litografie: David Roberts, 1796–1864, szkocki malarz orientalista, od 1841 r. członek Royal Academy of Arts. Po roku 1831 zwiedzał Europę i Bliski Wschód, malując odznaczające się topograficzną dokładnością pejzaże. Artysta posługiwał się techniką olejną i akwarelą. Roberts wydawał też bogato ilustrowane książki, w tym słynną 6-tomową The Holy Land, Syria, Idumea, Arabia, Egypt and Nubia. Opisy: Enrico Lavagno, ekspert od kultur Wschodu, współpracownik Wydawnictwa „White Star”.

Odbiorcy:
- szerokie grono czytelników, zwłaszcza osób zainteresowanych Ziemią Świętą, jej kulturą i zabytkami uwiecznionymi pędzlem uzdolnionego artysty na pięknych litografiach.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- wspaniałe, oznaczające się precyzją litografie, wiernie, z licznymi detalami oddające dzieła architektury oraz atrakcje archeologiczne Palestyny, Synaju i Jordanii
- jedyny w swoim rodzaju, nieco nostalgiczny obraz Ziemi Świętej widzianej oczami XIX-wiecznego podróżnika i artysty zarazem
- malownicze, zachowujące lokalny koloryt scenki rodzajowe, np. kąpiel w Jordanie czy obozowiska miejscowych przewodników i osób towarzyszących Robertsowi
- wzbogacający wiedzę czytelnika opis przestawionych na litografiach historycznych miejsc i obiektów.